Znak

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ
Hořice v Podkrkonoší
Erb města Hořice


Aktuality
Pochod O Žižkův štít
Charakteristika pochodu a další info
Účast na pochodu
Historie pochodu
Sponzoři pochodu
Fotogalerie
Kalendář akcí
Zimní přejezd Zvičiny
Rozhledna
Mapa Hořic
Kontakty
kct-horice@seznam.cz

nezavislé regionální zpravodajství
ZIMNÍ PŘEJEZD ZVIČINY 2010


Vzhůru na ZvičinuSněhu na běžky tak akorátRůžovkaZvičina se blížíBěžkyRaisova chataKostel na ZvičiněOjíněný stromVysílače na ZvičiněA zas dolů

ZIMNÍ PŘEJEZD ZVIČINY 2009


Pohled na ZvičinuBěžecké stopyBěžec Bořek bez běžekRaisova chataBěžky na ZvičiněKostel na ZvičiněRaisova chata podruhéNa chatě je plnoTáboření na ZvičiněStany vedle kostela

ZIMNÍ PŘEJEZD ZVIČINY 2008


Pohled na ZvičinuRaisova chata poprvéKostel na zvičiněRaisova chata podruhéRaisova chata potřetí

ZIMNÍ PŘEJEZD ZVIČINY 2006
Za pěkného počasí se 7.1.2006 konal 26.ročník Lyžařského přejezdu Zvičiny. Zúčastnilo se jej 193 běžkařů či pěších. Od 6. do 8.1. vyrostlo na Zvičině stanové městečko. V 15 stanech se zde zúčastnilo 9.ročníku Zimního táboření 24 účastníků. Jeden účastník přijel na Zvičinu na kole a přenocoval ve vykopané sněhové díře! Teplota v sobotu byla -7°C a v neděli -10°C, slunečno.

A jak to na Zvičině vypadalo? To ukazují následující fotografie.

Pohled na ZvičinuZimní sluníčkoSněhu bylo tentokrát dostStanové městečkoKostel na ZvičiněVzpomínka na Milana PolákaRaisova chataI tak se dá nocovatNa ZvičiněNa sjezdovce

ZIMNÍ PŘEJEZD ZVIČINY 2005
Za jasného a jarního počasí se v sobotu 8.ledna 2005 konal 25.ročník lyžařského přejezdu Zvičiny - memoriálu Petra Holveka. Zúčastnilo se jej 202(+3 psi) milovníků zimní přírody a turistiky, kteří dorazili především pěšky, protože sněhu tentokrát nebylo.
7.-9.ledna 2005 proběhl 8.ročník Zimního táboření na Zvičině - memoriálu Milana Poláka. Po 3 dny tábořil zhruba v 6 stanech blíže neurčený počet účastníků. V sobotu ráno byla teplota -2°C.

A jak to na Zvičině vypadalo? To ukazují následující fotografie.

Zimní tábořeníRaisova chataKontrola na Zvičině 1Kontrola na Zvičině 2Výhled směrem na Dvůr KrálovéVeteráni na Zvičině 1Veteráni na Zvičině 2Kostel na ZvičiněKrkonoše jak na dlaniPod Zvičinou

ZIMNÍ PŘEJEZD ZVIČINY 2004
Za oblačného počasí se v sobotu 10.ledna 2004 konal 24.ročník lyžařského přejezdu Zvičiny - memoriálu Petra Holveka. Zúčastnilo se jej 209 milovníků zimní přírody a turistiky.
9.-11.ledna 2004 proběhl 7.ročník Zimního táboření na Zvičině - memoriálu Milana Poláka. Po 3 dny tábořilo v 7 stanech 16 účastníků. Z pátka na sobotu byla teplota -7°C a ze soboty na neděli -4°C.

A jak to na Zvičině vypadalo? To ukazují následující fotografie.

Kdo maže, ten jedeKdo maže, ten jedeKostel na ZvičiněKostel na ZvičiněNa ZvičiněRaisova chata na Zvičině

ZIMNÍ PŘEJEZD ZVIČINY 2003
Za krásného jasného počasí se v sobotu 11.ledna 2003 konal 23.ročník lyžařského přejezdu Zvičiny - memoriálu Petra Holveka. Lyže jsme tentokrát vzhledem ke sněhovým podmínkám nechali doma, přesto na vrcholu Zvičiny stanulo 157 účastníků.
Pravou zimu prožili účastníci 6.ročníku zimního táboření na Zvičině - 671 m n.m. - memoriálu Milana Poláka. Ve 13 stanech tábořilo (od pátku do neděle) na vrcholu 19 nadšenců. Podmínky byly následující: pátek -12°C, sobota -9°C jasno, neděle -16°C zataženo, mlha.

A jak to na Zvičině vypadalo? To ukazují následující fotografie, které pořídil účastník akce Tomáš Horák.
A jaké fotky jste při zimním přejezdu Zvičiny, ať již letošním či v dobách dřívějších, udělali vy? Můžete nám je zaslat na naší emailovou adresu kct-horice@seznam.cz. Rádi je zde zveřejníme.

Pod ZvičinouKostel na ZvičiněKostel na ZvičiněKostel na ZvičiněRaisova chata na Zvičině

Raisova chata na ZvičiněKostel na ZvičiněKostel na ZvičiněKostel na Zvičině