Logo KČT KLUB ČESKÝCH TURISTŮ

Značky
Erb města Hořice

Zájmový kroužek TURISŤÁČEK

Máš rád přírodu a vyhledáváš dobrodružství? Chceš se naučit něco nového? Tohle je tvá šance!
KČT Hořice pořádá zájmový kroužek TURISŤÁČEK.

Turisťáček Pěší turistika je nejodpočinkovější a nejkrásnější činnost, kterou v přírodě můžete podnikat. Zkrátka, když chcete krajinu poznat skutečně do nejmenších podrobností, musíte ji projít pěšky. Budeme chodit nahoru, dolů, cestou, lesem, vodou, v noci, ráno, s úsměvem, se svačinou... Naučíme se, že má cenu o něco se snažit, zapojovat se, spolupracovat a být součástí přírody. Turisťáček, to je kolektiv stmelený společnými zážitky. Najdeme zde kamarády, o kterých víme, že se na ně můžeme vždy spolehnout. Tato přátelství, postavená na společných hodnotách, mnohdy vydrží celý život. Začínáme 5. dubna 2022.
Tábor 2022 V termínu 11. - 15. 7. 2022 proběhne příměstský tábor "Po červené". Děti, ztratil se nám skřítek Turisťáček! Pomůžete nám ho společnými silami zaměřit a vysvobodit? Po červených značkách jistě najdeme cestu do Českého ráje, kde byl naposledy pozorován a u toho si užijeme spoustu dobrodružství a legrace. Nebojte se, naše týdenní putování rozhodně nebude jen o chození, máme v plánu celou řadu sportovních a zájmových aktivit provázaných s přírodou, aby si každý přišel na své. Účast není podmíněná registrací v turistickém kroužku!
Turisťáček Na začátku dubna 2022 jsme pod laskavou záštitou KČT, odboru Hořice založili nový mládežnický oddíl volnočasové turistiky. Kroužek Turisťáček má v současné době slušnou základnu mladých lidiček, kteří se těší, až jednou převezmou otěže a navážou nejen na krásnou tradici stylového "Žižkáče," na jehož přípravě se rovněž podílíme. Každý týden se před budovou sokolovny tvořily zástupy nadšených dětiček s batůžky, jejichž rodiče byli rádi, že se v Hořicích, jediném městě v celém jičínském okrese, podařilo i takovýmto způsobem po 2 letech covidového martyria "rozhýbat holky a kluky." Od září do června se budeme scházet pravidelně každou středu v čase 16,00 - 17,30 h, a to opět v budově sportovní haly TJ Jiskra Hořice, Erbenova 1081.

Těší se na tebe Lenka, Soňa a Tomáš :-)
Kontaktní osoba: Tomáš Sůva, tel: 736 282 402, .
Další informace lze nalézt na www nebo fb stránkách kroužku.